Kup bilet

6 kwietnia 2021

HR podstawą mimo kryzysu

Choć wydaje się, że HR jest dodatkiem do funkcjonowania mocno już rozwiniętej firmy, to jest tak naprawdę podstawą, która pomaga jej wkraczać w kolejne etapy. Warto pamiętać o korzystaniu z ekspertów w rekrutacji nawet w przypadku niewielkich biznesów – tym bardziej w czasach kryzysu.

 

Zazwyczaj w małych firmach działy HR nie istnieją. Co to powoduje? Mniejszą możliwość weryfikacji umiejętności kandydatów do pracy. To z kolei naraża przedsiębiorstwo na zatrudnienie mniej dopasowanych do potrzeb firmy specjalistów. Traci się czas, a także pieniądze. Jednocześnie dział zajmujący się zarządzaniem zasobami ludzkimi pozwala na lepsze sprofilowanie obowiązków i określenie potrzeb pracowników tak, by byli zadowoleni z miejsca, w którym się znaleźli.

 

EFEKTYWNOŚĆ PRACOWNIKA. NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

 

Istnieje więc kilka ważnych punktów zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie, które wskazują na konieczność prowadzenia działu HR jako odrębnego segmentu danej organizacji.

 

Znaczenie działu HR

 

Formułowanie polityk kadrowych. Do prawidłowego ich tworzenia wymagana jest wiedza i efektywność w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Nie może się tym zajmować każdy, a jedynie osoby wykwalifikowane z odpowiednim doświadczeniem. Dzięki temu proces rekrutacji będzie efektywny.

 

PROSPECTING W CZTERECH KROKACH

 

Dział HR jest również istotny ze względu na przegląd i dostosowanie się do potrzeb pracowników. Zarządzający sugerują właściwe działania poprzez przegląd potrzeb pracowników. Zwiększa to efektywność organizacji. Jednocześnie takie działanie wpływa na rozwój pomocy społecznej. Jeśli zarządzanie zasobami ludzkimi jest zorientowane na dobro zatrudnionych, może sprawić to, że ci będą czuli się komfortowo i bezpiecznie nawet w czasach kryzysu.

 

KOMPETENCJE MIĘKKIE PODSTAWAMI SUKCESU W SPRZEDAŻY?

 

Praca odpowiednio zarządzanego działu HR przełoży się również na dobre relacje między pracownikami a kierownictwem. Mają one zasadnicze znaczenie dla pokojowego środowiska pracy. To z kolei odgrywa znaczącą rolę w osiąganiu celów w zakresie produktywności i rentowności. W ten sposób może pomóc w ogólnym rozwoju organizacji.

 

Dział HR to obowiązek

 

Przy tak dużej strefie wpływu zarządzanie zasobami ludzkimi jest uważane za obowiązkowe. Każdy system bez nich napotyka poważne problemy podczas codziennych działań. Z tego samego powodu wiele firm podejmuje wysiłki i tworzy silne i efektywne działy HR. W końcu co może być ważniejszego niż zapewnienie pracownikom i firmie komfortu w czasach kryzysu?

 

O HR w czasie transformacji i zmian na Company Management Congress powie Tomasz Miłosz.

 

Wiedza jest podstawą do budowania marki. Nie możesz z niej nie skorzystać. Zmień z nami oblicze polskiego biznesu i weź udział w Company Management Congress

 

KUP BILET

 

Sprawdź nas również na Facebooku:

CMC Congress

DOŁĄCZ DO COMPANY MANAGEMENT CONGRESS

ZOSTAŃ WYSTAWCĄ JUŻ TERAZ!

WYPEŁNIJ FORMULARZ